Informace ke koronaviru

23.11.2021

Testování ve škole pokračuje zatím každé pondělí na dobu neurčitou. Ostatní podmínky se nemění.

16.11.2021

Obdrželi jsme informaci z MŠMT, že v testování se pokračuje i v pondělí 22. a 29.11.2021. Ostatní podmínky viz. zde informace z 2.11.2021.

15.11.2021

Při dnešním testování jsme měli 12 pozitivních výsledků, potvrzeny PCR testy ještě nejsou. Počet tříd v karanténě se průběžně mění a bohužel zvyšuje. Ti rodiče, jejichž dětí se karanténa aktuálně týká, informujeme vždy ihned po obdržení stanoviska hygieny. Zároveň informujeme o způsobu výuky v těchto třídách.

10.11.2021

Při testování v pondělí 8.11. antigenními testy jsme měli 3 výsledky pozitivní. Dva z nich se při následných PCR testech nepotvrdily. Dle pokynů hygieny žádná třída do karantény nemusí.

V současnosti máme v karanténě polovinu jedné třídy ZŠ (druhá polovina žáků je očkovaná), v této třídě probíhá kombinovaná výuka. Zároveň máme do pondělí 15.11. včetně v karanténě necelou jednu třídu mateřské školy.

Při pozitivním výskytu se škola kontaktuje s hygienickou stanicí, která rozhodne o dalším postupu. Rodiče, jejichž děti byly hygienou vyhodnoceny jako rizikový kontakt, jsou informováni o dalším postupu jak školou, tak i hygienou. Jména nakažených nejsme oprávněni sdělovat.

2.11.2021

V pondělí 8. a 15.11. se žáci všech pražských škol testují. Testování v naší škole proběhne antigenními testy SEJOY. Testování proběhne v 7:45 v kmenových třídách pod dohledem třídního učitele. Děti, které byly očkovány nebo prodělaly covid a zatím to nedoložily třídnímu učiteli, přinesou potvrzení v papírové formě v pondělí 8.11.ráno a testovat se nemusí.V případě, že žák v testovací den ve škole není, testuje se v den příchodu do školy.

Dle pokynu MŠMT žák, který testování odmítne, musí ve škole nosit roušku i při výuce, nesmí cvičit a zpívat.

Na základě dotazů rodičů:

• Distanční výuka je školou zajišťována pouze v případě karantény nařízené více než polovině dětí. V případě nemoci dítěte postupujte standardně ve spolupráci s třídním učitelem a jednotlivými učiteli.
  • V případě nařízené karantény nejsme oprávněni sdělovat rodičům jméno pozitivně testovaného žáka.

21.10.2021

V pondělí 25. a v úterý 26.10. je provoz školy v normálním režimu. Žádný závazný pokyn k uzavření školy jsme nedostali. Potom jsou podzimní prázdniny a děti se vraci do školy v pondělí 1.11., pokud do té doby MŠMT nerozhodne jinak. Epidemiologická situace na naší škole je klidná. I nadále prosíme, neposílejte děti s příznaky jakéhokoliv onemocnění do školy.