2015/16 - projekt "spolu a rádi" - Gladiátor race

V sobotu jsme se v rámci projektu Spolu a rádi potkali v Milovicích. V brzkých ranních hodinách jsme šli na obhlídku cca kilometr dlouhé tratě. Chvíli jsme si říkali, že se nám to asi jenom zdá. Bláto po pás, kalná voda, ostnatý drát, oheň, lana, kopce a krpály…Ukázalo se, že to není sen, ale realita. Drsná realita pro pravé gladiátory!

Během chvíle se ozval signál ke startu a v 10 sekundových intervalech se vydalo 90  závodníků na trať. Přeskok přes oheň, po zadku dolů do vody a bláta, vydrápat se z vody nahoru, přes výmoly k blátu všech blát, podplazit ostnatý drát, dlouhou rovinkou k síti a šplhu, přes další kopec do rybníka s rákosím, odtud cik cak nahoru dolů krpály, dofunět na kopec k tanku, podplazit tank, seběh dolů k blátivé řece, pak už jen pár metrů… pravá, levá, poslední skluz po zadku do vody s blátem, poslední cca 3m vysoká stěna k přelezení a hurá cíl!

Od bláta od hlavy až patě, mokří, zmrzlí, bolavé tělo, ale už v cíli všichni gladiátoři křičeli jeden přes druhého, že to bylo boží a příští rok jdou zase. Když jsme se pak z výsledkové listiny dozvěděli, že do Vinoře povezeme 3 poháry ze 6, bylo naše nadšení ještě větší.
 
Až do odpoledních hodin jsme společně pobyli v Mirakulu, užívali si krásného počasí a toho, že jsme všichni tak hezky spolu.
 
Jak závod vypadal je k vidění na https://www.youtube.com/watch?v=UOY9qoT2zdI