Badmintonový kroužek naší ZŠ Vinoř slaví opět vítězství

Ve čtvrtek 11. 6. 2015 se ve sportovním areálu Hamr v Praze 4 – Braníku uskutečnilo krajské – celopražské kolo turnaje základních škol v badmintonu družstev. Celkově se zúčastnilo 6 škol – ZŠ Vinoř, ZŠ Klánovice, ZŠ V Rybníčkách, ZŠ Bratří Vendíků, ZŠ Jižní a Gymnázium Duhovka.

Výběr naší školy zůstal po úspěšném obvodním kole beze změny. Reprezentovali nás opět Tereza Typltová 9.A, Tomáš Panocha 8.B, Adam Bhuiyan 7.třída, David Bhuiyan 5.A, Petr  Nejedlý 6.tř. a Barbora Březinová 5.B.
Turnaj se odehrál systémem každý s každým, a tak nás čekalo celkem 5 utkání. Naši hráči se postupně vystřídali v jednotlivých zápasech, v nichž získávali úspěšně bod za bodem.
Přestože jsme byli stejně jako při kole obvodním díky několikaletému fungování našeho badmintonového kroužku při ZŠ Vinoř mírnými favority, poslední duel se ZŠ Jižní byl velmi napínavý. Terezka vyhrála jednoznačně svoji dvouhru, ale Petr (6.tř.) nastoupil proti velkému soupeři z 9. třídy. Ten měl nakonec více sil a při hře s plastovými míči našeho Petra prostě přetlačil. Stav utkání byl 1:1. Do závěrečné čtyřhry nastoupili naši nejstarší borci Adam s Tomášem a proti nim smíšený pár ze ZŠ Jižní. Jeho mužskou část tvořil také aktivní badmintonista, kterého kluci znají z turnajů,  a v podstatě odehrál celý zápas jako dvouhru sám. Naši kluci to vůbec neměli jednoduché! Uhájit vítězství s plastovým míčkem (běžně s ním již tyto starší děti nehrají a používají oficiální míče péřové) a proti tak nesourodé dvojici bylo hodně náročné. Po dvou setech byl stav utkání 1:1. Rozhodoval tedy set třetí, který se hrál zkráceně pouze do 11 bodů. Takže velmi rychlá hra, neboť dle pravidel se normálně hraje do 21 bodů.  Klukům se nakonec po trochu nervózním výkonu podařilo vítězství uhájit a třetí set vyhrát 11:9!!!
Díky tomu jsme si z Hamru odvezli cenu a diplom za 1. místo v historicky prvním turnaji tohoto typu v ČR. Doufáme, že pořadatel z DDM Praha 10 vypíše i na příští rok další ročník!!!
Po skončení turnaje jsme si za odměnu zahráli ještě beachvolejbal na místním pěkném hřišti u Vltavy, dali jsme si dobrý oběd a vydali jsme se napříč Prahou na cestu zpět do Vinoře.
Chtěla bych tímto ještě jednou moc pochválit všechny hráčky i hráče za  vzorné sportovní chování a reprezentaci naší školy! Je radost s nimi spolupracovat!
Petra Cittová