Prosba k rodičům dětí MŠ

Vážení rodiče,

jak jistě víte, v některých budovách mateřské školy je covid pozitivní personál i děti.
Situace je vážná, v karanténě jsou celé třídy. Děláme maximum pro to, aby školka tam, kde je to možné, fungovala. Mnohdy je to pro personál opravdu vyčerpávající.
V příštím týdnu jsou jarní prázdniny základní školy. Naléhavě se na Vás obracíme s prosbou. Pokud máte možnost, ponechte si děti v tomto týdnu doma.
V posledních dnech s hygienou řešíme covid pozitivní děti a trasujeme, čili posíláme do karantény a na testy všechny, které s pozitivním dítětem byly v kontaktu. V kolektivu třídy se britská mutace coronaviru šíří opravdu rychle, proto věříme, pokud by nastala týdenní pauza v docházce dětí, šíření nákazy bychom zpomalili. Děti většinou těžký průběh nemají, ale věřte, že zaměstnanci školky na tom tak dobře nejsou.

Děkujeme za pochopení.