Týden jídel na přání 2017/18

Jako každý školní rok i letos jsme ve školní jídelně pořádali anketu nejoblíbenějších pokrmů.
Na základě výsledků ankety sestavíme menu, které pro vás připravíme v týdnu od 4. 6. 2018. Náhled menu najdete od 10. 5. 2018 na www.jidelna.cz . Letošní anketa neukázala žádnou změnu stravovacích návyků ani oblíbenosti pokrmů u našich  strávníků.


Mezi polévkami tradičně zvítězila rajská, následovaná hovězím nebo drůbežím vývarem s těstovinami, další pozici obsadila gulášová, hrachová a čočková polévka. Počty hlasů: 119, 40, 24, 14 a 11.


Nejoblíbenější hlavní jídla ve školní jídelně jsou palačinky, řízek, boloňské špagety, tortilla plněná kuřecím masem a zeleninovým salátem a krupicová kaše. Počty hlasů: 50, 48, 44, 38 a 17.


Z moučníků, dezertů, ovoce a salátů vede jednoznačně zmrzlina, dále buchta, okurkový salát a dort.  Na dalších pozicích se s nevýznamným počtem hlasů umístili sladké pečené i nepečené dezerty a se zanedbatelným počtem hlasů některé druhy ovoce (banán, mandarinka).


Letošní ankety se zúčastnilo 342 respondentů, kterým děkujeme. Do ankety bylo zařazeno 261 platných hlasovacích lístků.


Z účastníků hlasování jsme vylosovali Terezku Pospíšilovou 3. A, Barborku Sommerovou 5. A a Lukáše Fialu 6. C, kteří si v kanceláři školní jídelny mohou vyzvednout odměnu.